Menu

Už vás nebaví pořád hrát ty nové hry, kde grafika převažuje nad herním zážitkem a chtěli byste vyzkoušet něco jednoduchého a přitom zábavného a to zcela ZDARMA. Pak neváhejte navštívit váš steam účet a stáhněte si hru Fistful of frags. Hru z kovbojského prostředí, kde nenajdete automatické pušky a vaší největší zbraní tak bude přesnost. 

Hra je jednoduchá v tom, že zde není žádný systém RPG hraní a nemusíte tak trávit hodiny a hodiny získávání zkušeností, abyste si mohli pořídit lepší vybavení a byli víc skill. Celkově hra působí klidným dojmem a spíše než akční střílečku představuje hru, ke které se přijdete odreagovat. Na výběr máte ze čtyř různých týmů – bandité, desperádi, rangeři a vigilantes. Týmy však nepřináší žádnou zvláštní výhodu a tak je vlastně jedno za koho budete hrát.

Herní módy

Těch je ve hře opravdu spousta, navíc na hře se neustále pracuje a přicházejí další updaty s dalšími módy. Mezi nejhranější módy patří klasická eliminace, zabírání území nebo tlační vozíku, kde tým, který přetlačí svého soupeře, vyhrál. Nedávno byl přidán zombie mód, ve kterém se budete snažit přežít a utíkat před hordou zombie. Hráči jsou pak v žebříčku umisťování nikoliv podle killů, ale podle jejich notoričnosti.

Zbraně

Asi nejzábavnější věcí na hře, je její zbraňový arzenál. Na výběr máte poměrně slušnou zásobu revolverů, brokovnic a pušek. Nechybí ani zbraně na blízko, jako mačeta nebo sekera, které můžete po svých nepřátelích vrhat. Mezi ty nejlepší zbraně pak patří odstřelovací puška sharps, colt walker a pumpovací brokovnice na blízko. Ty však stojí poměrně dost peněz a nebo se dají získat z truhel, které se vyskytují v některých módech. Vaše zbraň pak rozhoduje o již zmíněné notoričnosti. Pokud totiž zabijete hráče tou nejhorší možnou zbraní, získáte tak více notoričnosti.

Ostatní prvky

Tvůrci hry si také dali záležet na tom, aby hráče čas od času něčím pobavili. A tak se zasmějete, pokud trefíte místo hlavy soupeře pouze jeho klobouk, který mu slítne z hlavy. Důležitou věcí je také kopání. Přesně tak, vašeho soupeře můžete kopnout, čímž ho na chvíli ochromíte a nebo ho můžete skopnout ze skály dolů a zabít ho. Dále tu jsou výbušné sudy, které můžete nastražit jako past a vašeho soupeře tak odpálit do vzduchu. Sudy však můžete po soupeřích kopat a způsobit jim tak zranění. Plno zábavy si užijete s dynamitem a nebo možností používat dvě malé brokovnice najednou.

Fistful of frags rozhodně není hra, která vás chytne svým příběhem a nebo grafikou. Jedná se spíš o kovbojskou verzi CSka, která vás ale pobaví. Navíc není ani náročná pro váš počítač a tak jí rozjedete i na starších strojích. Pokud jste tedy snili o epických kovbojských duelech, tak je Fistful of frags tou pravou hrou pro vás.