Menu

5 nejlepších her ze staré školy

Za posledních 20 let šly lidské technologie neuvěřitelným tempem vpřed. Stejně tak je tomu i u počítačových her, které se vyvinuly na neuvěřitelnou úroveň a dnes nabízí opravdu širokou škálu možností. V současné době je virtuální realita na úplném vrcholu herních technologií. My vás však v našem článku vezmeme do dob, kdy na VR a realistickou grafiku nikdo nepomyslel.

Age of Empires II

Tuto hru bychom mohli označit za matku všech moderních strategií. S příchodem tohoto titulu se zvedlo velké šílenství po strategiích a “empajry” musí znát opravdu každý starší hráč. Hra nás i po delší době nikdy neomrzela a rádi se k ní vracíme i teď. Před několika lety vyšla dokonce HD verze této strategie, kterou si můžete pořídit na steamu. Pokud jste AoE II nikdy nehráli, rozhodně doporučujeme hru pořídit.

Counter strike 1.6

Historicky nejoblíbenější akční hra, kterou i dnes hrají tisíce hráčů po celém světě. Kdo nezná “CSko”, jako by nežil. Není divu, že v roce 2012 vyšla další verze této hry, která slaví celosvětový úspěch a patří mezi nejhranější hry vůbec. Stejně jako AoE II je předchůdce moderních strategií, CS 1.6 je předchůdce všech současných stříleček. U této hry jsme strávili nespočet hodin a do našich srdcí se zapsala tučným písmem.

Vietcong

Možná ne příliš známá střílečka z období války ve Vietnamu, která se rozhodně nemůže rovnat “CSku”, ale i tak si zaslouží své místo na našem seznamu, jelikož byla vytvořena českými vývojáři. Hra má velice zajímavou, chytlavou kampaň s napínavým příběhem. K dispozici byl také multiplayer, který hrálo ještě do nedávna početná skupina hráčů. Podpora multiplayeru však byla před pár lety zrušena, což nás velice zamrzelo.

Mafia 1

U her z české dílny ještě na chvíli zůstaneme. Další na seznamu je světoznámá Mafia 1, která se nedávno dočkala svého třetího dílu. Ten je mladší o 14 let, ale my i přesto tvrdíme, že jednička je klasika a zároveň nejlepším dílem z celé série. Byly dvě hry, u kterých sem dokázal vydržet celou noc a to je Mafia 1 a Age of Empire 🙂

Quake 3 Arena

Poslední na našem seznamu je Quake 3, akční střílečka, která zaujala především svými sci-fi prvky, chaosem na bojišti a pořádnou dávkou agrese. Kdo nezažil, nepochopí. V roce 2017 se Quake dočkal svého dalšího dílu pod názvem Quake Champions, který je moderním zpracováním této klasiky. My si však stojíme za tím, že trojka byla, je a bude vlajkovou lodí této hry.

 

 

Jak zpívá Pokáč ve své písni: „Hold už dávno to není co to bejvalo…”. V tomhle s Pokáčem naprosto souhlasíme, ač jsou dnešní hry sebevíc reálnější, graficky vyspělejší a celkově propracovanější, tak se přesto budeme rádi vracet k našim klasikám, u kterých jsme často ztráceli nervy, ale přesto jsme tyto hry milovali. Pokud se na našem seznamu neobjevila vaše oblíbená hra z dětství, rozhodně nám o ní napište do komentářů.